plakat sktj kurs 2022-800

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 15 marca, będziemy na was czekać od 19.00 w sali szkoleniowej klubu we Wrzeszczu (Gdańsk, ul. Ks. Zator Przytockiego 2AB). 

Pełne szkolenie składa się z części podstawowej i części tatrzańskiej. 

Część podstawowa rozpocznie się cyklem 13 wykładów, które będą organizowane co wtorek (okazjonalnie czwartek) o godzinie 19:00. O najważniejszych zagadnieniach technicznych, przyrodniczych oraz związanych z bezpieczeństwem w górach będą mówić instruktorzy oraz klubowicze na co dzień zajmujący się omawianymi zagadnieniami. 

Zajęcia praktyczne z podstaw technik linowych zaczną się w kwietniu Gdańsku. Podsumowaniem linowego intro będzie weekend 7-8 maja na wiadukcie kolejowym w Rutkach (niedaleko Żukowa). Wszystkie zajęcia prowadzą instruktorzy taternictwa jaskiniowego PZA.

W dniach 20-22 maja oraz 11-12 czerwca zaplanowane są wyjazdy na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Przeprowadzone zostaną tam zajęcia linowe na skałkach oraz przejścia w jaskiniach jurajskich. 

Zaliczenie etapu podstawowego umożliwia kontynuację szkolenia w wielkich jaskiniach tatrzańskich latem i zimą. Dla osób, które dotychczas nie wspinały się w skałach, zostanie również przeprowadzony kurs wspinaczki skałkowej trwający 6 dni (proponowany termin to lipiec). 

We wrześniu planujemy letnie przejścia tatrzańskie dla tych kursantów, którzy zaliczą egzamin po kursie podstawowym. W lutym przyszłego roku gdzie miał miejsce zimowy obóz tatrzański, przygotowujący do poruszania się zimą w warunkach  wysokogórskich. Więcej informacji na temat obozów otrzymacie podczas spotkań kursowych.

Całość kursu wieńczy egzamin na Kartę Taternika Jaskiniowego. Karta ta upoważnia do samodzielnego poruszania się po jaskiniach tatrzańskich, jest przepustką do wypraw zagranicznych organizowanych przez SKTJ oraz inne kluby jaskiniowe, a przede wszystkim pozwala dołączyć do braci taternickiej.

Kurs przeprowadzony zostanie zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Alpinizmu.

Na czas kursu potrzebny sprzęt zapewnia klub.

Ofertę kierujemy do osób w wieku od 16 lat – w przypadku osób niepełnoletnich wymagamy pisemnej zgody obojga rodziców.

Pytania prosimy kierować na adres :  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub poprzez Facebooka.

Więcej o kursach taternictwa jaskiniowego można przeczytać na stronie PZA: Jak zostać grotołazem...

 

Poprawiony (środa, 02 marca 2022 19:47)