Kurs kartowania - komunikat uzupełniający

Spotykamy się w piątek 1 grudnia po południu/wieczorem w uroczo położonym Ośrodku Edukacyjno-Naukowym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Smoleniu.

Smoleń znajduje się przy drodze 794 pomiędzy Pilicą a Wolbromiem. Jadąc od strony Pilicy, skręcamy w prawo przed zamkiem - po kilkuset metrach w lesie po prawej jest Ośrodek (jadąc od Wolbromia za zamkiem skręcamy w lewo).

Spać będziemy w domkach typu "Brda" (w każdym domku dwie sypialnie 2-osobowe i jedna 6-cio osobowa). Ponieważ na kurs zgłosiło się o kilka osób więcej niż mamy zamówionych miejsc, tych którym to nie sprawi kłopotu proszę o wzięcie śpiworów i materacy (choć mam nadzieję że zmieścimy się wszyscy w łóżkach z pościelą).

Każdy domek ma łazienkę i aneks kuchenny (ale wyposażony tylko w czajnik bezprzewodowy, warto wiec wziąć maszynki do gotowania i gary, naczynia).

Niefortunnie nadal trwa remont głównego budynku ośrodka, co skutkuje:

- brakiem wyżywienia w ośrodku - śniadania we własnym zakresie w domkach, obiady proponuję spożywać w Pilicy - restauracja "U Ryśka" - dobre jedzenie i przystępne ceny piwa.

- brakiem dostępu do sali konferencyjnej - zajęcia prowadzone będą w jadalni zaadoptowanej na czas kursu w salę wykładową.

Przypominam iż opłata wynosi 50 zł (w tym dwa noclegi).

Zajęcia skończymy w niedzielę wczesnym popołudniem.

Proszę wszystkich o dobry humor, łagodne podejście do wykładowców, otwarte umysły i chęć do nauki oraz zabawy.

Do zobaczenia w Smoleniu - Włodek "Jacooś" Porębski

Komunikat o kursie kartowania dla zaawansowanych

Komisja Taternictwa Jaskiniowego PZA organizuje kurs opracowywania pomiarów jaskiniowych - przeznaczony dla osób obeznanych z podstawami kartowania, i chcących poszerzyć swoją wiedzę. Zapraszamy także wszystkich którzy mają w dziedzinie kartowania trochę wiedzy i mogą się nią podzielić z innymi - zajęcia będą miały charakter seminaryjny..

Szkolenie odbędzie się w dniach 1-3 grudnia 2006 roku (rozpoczęcie w piątek ok. 16, koniec w niedzielę po południu) - w Ośrodku Edukacyjno-Naukowym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Sląskiego w Smoleniu k/Pilicy ( http://www.zpk.com.pl/osrodki_mapy/smolen_d.jpg ).

Koszt - 50 zł (w tym noclegi). W ośrodku jest kuchnia turystyczna - można tez stołować się w Pilicy lub skorzystać z oferty cateringu.

Fajnie będzie , jeśli uczestnicy kursu będą dysponować komputerami przenośnymi (notebooki ew. palmtopy) wraz z oprzyrządowaniem i podstawowymi materiałami biurowymi. Mile widziane posiadanie odbiorników gps (z kabelkami, oprogramowaniem itp.), altimetrów (w zegarkach, bransoletach, pierścionkach itp.) bo wspomnimy tez o nowinkach w lokalizowaniu miejsc na powierzchni ziemi.

Szkolenie prowadzić będą m.in. Marcin Gala, Marek Jędrzęjczak oraz zaproszeni goście, w tym być może z Francji.

Zgłoszenia przyjmuje kierownik kursu Włodzimierz Porębski ("Jacooś") - e'mailowo - wlodek@life.pl , telefonicznie - 502 788025 lub osobiście (na przykład na Speleokonfrontacjach).

Jak zawsze, poza otwartymi umysłami uczestników szkolenia, liczymy na wspaniała atmosferę i dobrą zabawę...

W imieniu KTJ PZA - Włodzimierz "Jacooś" Porębski

POWRÓT WYŻEJ: tutaj mozesz przejść spisu artykułów.

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ: tutaj możesz wrócić na stronę tytułową.